نفت و گاز

 

 

ایران به عنوان دومین دارنده منابع گازی دنیا و چهارمین دارنده منابع نفت دنیا و از طرف دیگر قرارگیری در منطقه خاورمیانه و نزدیکی به بازارهای مصرف و در حال رشد، فرصت های فراوانی را به منظور توسعه صنعت نفت و گاز و ایجاد زیرساختهای مناسب در اختیار دارد.

شرکت فنی و مهندسی پیرامید فعالیت خود را در حوزه ی نفت و گاز از سال 1389 اغاز نمود. این شرکت اولین قرارداد خود را با شرکت گاز استان فارس در این سال عقد نمود و در اولین قرارداد موفق به احداث 18 کیلومتر خطوط گازرسانی بصورت فلزی و پلی اتیلن و ساخت و نصب یک عدد ایستگاه CGS/TBS با ظرفیت 5000 متر مکعب بر ساعت گردید.

 

 

شرکت پیرامید از بدو ورود به صنعت نفت و گاز تا کنون موفق به احداث بیش از 250 کیلومتر شبکه گازرسانی و همچنین 1500 فقره انشعاب مسکونی و تجاری در نقاط مختلف استان فارس و جنوب کشور گردیده که با بیشترین رضایتمندی از طرف کارفرما و مشترکین همراه بوده است.

 

 

نفت و گاز پیرامید با ایجاد ظرفیت های مناسب،تامین منابع مالی،مدیریت پروژه ها ،فعالیت های مهندسی،ساخت،تامین تجهیزات،اجرا و راه اندازی پروژه های نفت و گاز با هدف رضایتمندی مشتریان و ارزش افرینی برای کارفرمایان انجام میدهد.پیرامید با تمرکز بر خواسته های مشتریان بهترین روش را برای تحقق انها مطابق با اخرین تکنولوژی روز دنیا و بر پایه ی اخلاق حرفه ای اجرا می نماید.

با توجه به اینکه نیاز به طی فرایند و اپلیکیشین های مختلف از زمان اکتشاف و استخراج گاز تا بهره برداری و توزیع گاز میباشد، در ادامه به توضیح مختصری در این خصوص و حوزه ی فعالیت شرکت پیرامید میپردازیم. در ادامه به توضیح مختصری

 

 

 

مطابق با شکل بالا گاز طبیعی که از مقدار زیادی گاز متان تشکیل شده است از چاه ها ی نفت و گاز (بصورت ترکیبی) و چاه گاز استخراج میگردد. در هنگام استخراج گاز طبیعی از هر 2 نوع چاه مقداری ناخالصی مانند هیدروژن سولفور و بخار اب وجود دارد که هدف از فرایند پالایش،جداسازی اینگونه ناخالصی ها از گاز طبیعی میباشد. جذب هیدروژن سولفوره از گاز طبیعى توسط ماده ى آمین انجام مى شود .این کار در واحد شیرین سازى گاز و در برج هاى جذب کننده انجام مى شود. گاز بدون هیدروژن سولفوره را گاز شیرین مى نامند. گاز طبیعى شیرین و خشک خروجى از پالایشگاه توسط خط لوله فشار قوى به طرف شهرها فشار گاز در این خطوط لوله 1000 پوند بر اینچ مربع است.

با انتقال گاز فشار قوى و در اثر افت فشار مسیر، فشار کاهش مى یابد که براى جبران افت فشار و تأمین فشار مورد نیاز در مسیر خط لوله ایستگاه هاى ازدیاد فشار ایجاد مى کنند. در ایستگاه هاى تلمبه خانه ازدیاد فشار چند کمپرسور وظیفه ى تأمین فشار را انجام مى دهند. انشعاب لوله ى گاز هر شهر که از خط لوله ى اصلى گاز گرفته مى شود باید وارد ایستگاه تقلیل فشار شهری گردد که در این ایستگاهها فشار از 1000 به 250 پوند بر اینچ مربع کاهش میابد.گاز خروجی این ایستگاه به روش فشار متوسط به طرف لوله کشی شهر جریان میابد و به ایستگاه تقلیل فشار درون شهری میرسد که فشار ورودی را تا 60 پوند بر اینچ مربع کاهش میدهد که معادل فشار گاز درون لوله ای میباشد که توسط سراهی انشعاب تی سرویس به لوله انشعاب گاز علمک متصل میگردد. شرکت پیرامید مفتخر است که دارای سوابق درخشانی در زمینه ی خطوط انتقال گاز،ایستگاه های شهری و توزیع شبکه های گازرسانی شهری و روستایی میباشد و باتوجه به جذب سرمایه،تامین تجهیزات و تامین سرمایه انسانی متخصص و توانمتد بزودی در بخش تولید واستخراج،تاسیسات سرچاهی و پالایش نیز فعالیت خواهد نمود.

بخشی از سوابق و فعالیت های شرکت پیرامید که در قالب پروژه های مختلف به انجام رسانیده به شرح ذیل میباشد:

 • احداث 250 کیلومتر شبکه گاز رسانی در جنوب کشور
 • اجرای 1500 فقره انشعاب در جنوب استان فارس
 • تامین ، نصب و راه اندازی ایستگاه CGS/TBS
 • تامین ، نصب و راه اندازی ایستگاه TBS
 • اجرای خطوط انتقال اصلی منشعب از پالایشگاه پارسیان لامرد
 • انشعابات گاز شهری و روستایی
 • گاز رسانی به صنایع
 • بازرسی،تعمیر و نگهداری خطوط لوله گاز
 • اجرای عملیات پایپ جکینگ ، بورینگ و کیسینگ جهت عبور از رودخانه ، جاده و موانع
 • اجرای خطوط انتقال گاز شهری و بین شهری
 • ساخت و نصب ایستگاه های حفاظت کاتدی جهت جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی لوله های فلزی
 • انجام آزمایشات غیرمخرب ، تست نئوماتیک و پرتونگاری (رادیوگرافی)
 • عایقکاری شامل پوشش اصلی لوله های فلزی،آماده سازی سطوح و سیستم پوششی قیر پایه نفتی
 • بازرسی و کنترل کیفیت پوشش لوله های فولادی
 • اجرای عملیات های عمرانی و خاکی جهت گودبرداری ،ساخت محوطه ی ایستگاه و نصب حوضچه و همچنین خاکبرداری ،تسطیح مسیر و جاده سازی جهت عبور و مرور ماشین آلات
 • اجرای عملیات نقشه برداری و برداشت کلیه ی عوارض و تهیه ی نقشه ی بیلت ، ازبیلت و GIS READY

نظراتـــــــــ

G-VQ8GQNHQL1